Altınoluk
Anasayfa İlanlar Reklam Verin Bize Ulaşın
Otel Başlığı   AKÇAM OTEL ...
Otel Başlığı   ALTINER OTEL ...
Otel Başlığı   BEYKONAĞI OTEL ...
Otel Başlığı   BEYZA HOTEL ...
Otel Başlığı   BLUE ZEST AQUAPAR ...
Otel Başlığı   CLUB ELİF HOTEL ...
Otel Başlığı   GÜR OTEL ...
Otel Başlığı   HELVACIOĞLU PANSİ ...
Otel Başlığı   HOTEL İDA ...
Otel Başlığı   HOTEL MARE MONTE ...
Otel Başlığı   KERVAN TATİL KÖYÜ ...
Otel Başlığı   LAMBADA OTEL ...
Otel Başlığı   MAVİ KUM APART PA ...
Otel Başlığı   MELİS PARK BEACH ...
Otel Başlığı   VİZYON MOTEL & BE ...
Otel Başlığı   ZEYTİN OTEL ...
HOTEL MARE MONTE / 0266 396 17 30
Altınoluk

Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
Mare Monte
HOTEL MARE MONTE Foto 1213
HOTEL MARE MONTE Foto 1212
HOTEL MARE MONTE Foto 1211
HOTEL MARE MONTE Foto 1210
HOTEL MARE MONTE Foto 1209
HOTEL MARE MONTE Foto 1208
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE
HOTEL MARE MONTE


1 1

1 1
Statü : Hotel
Kapasite : 23 Oda
Ödeme : Nakit & Kredi Kartı
Telefon 1 : 0266 396 17 30
Telefon 2 : 0216 358 66 44
Fax : 0266 396 06 75
GSM :
Web : www.hotelmaremonte.com

Denizle iç içe, sürekli sıcak suyu mevcut, kaloriferli, 23 odalı otelimizde dost ve sıcak bir aile ortamında sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Alternatif Turizm Aktivitelerimiz

Bitki ve Vahşi Hayvan Fotoğraflama Turları
CANYONING
ÇADIRLI CAMPİNG
Deniz ve Tatlı Su Balık Avcılığı
Jeep Safari-Offroad
Kara Avcılığı
Özel Kazdağı Gezileri
Su Sporları
Kültür ve çevre gezileri


Altınoluk Mare - Monte Seyahat Acentası'nın tertiplediği gezilere Assos,Truva,Bozcaada,Gökçeada,Gelibolu Adası Milli Parkı gibi yöreleri görüp, aktivitelere katılarak tatilinizi unutulmaz yapabilirsiniz.

 Tatilinizi,her türlü kara ve deniz sportif faaliyetlerinin yanında yaz-kış Kazdağları'nda otelimizce de düzenlenen alternetif gezilerimize katılarak unutulmaz kılabilirsiniz.

Wireless internet hizmeti(kablosuz internet bağlantısı) bulunmaktadır. Kapalı ve açık bar, 50 kişilik iç ve dış restaurant, odalarımızda tv ve klima . . .

Bölgemizde asırlarca beraber yaşamış olan Rumlar ve Türkler , birbirlerinin kültürlerinden etkilenmiş ve ayrı bir kültür yaratmışlardır.Bundan eşsiz Ege yemekleri doğmuştur.

Altıoluk yerlileri deniz mahsüllerini,yabani otların pişirilmesini,dolma çeşitlerini,bunun yanında eski Türk yemekleri olan sura dolması, keşkek ve pilav ile dible,bademli baklavayı çok lezzetli yapar ve yalnız zeytinyağ kullanırlar.

Tattığınız bu eşsiz lezzetleri, zeytinyağ ve zeytin ürünlerini, otelimiz standından temin ederek, bu keyifi dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Dağ ile denizin kucaklaştığı oksijen çadırı Altınoluk'ta sizleri bekliyoruz.

İskele Mahallesi Fatih Caddesi No:13 Altınoluk - EDREMİT

Edremit Körfezi, hemen kuzeyinde bir yay şeklinde yer alan Kaz (İDA) Dağları, kuzeyden gelen sert iklim şartlarını engellediğinden müstesna bir iklime sahiptir. Bölgenin hemen tamamını kaplayan zeytin ağaçlarının havayı temizleme özelliğinin yanında İda dağındaki 27 km. uzunluğunda ve 650 mt. yükseklikteki Şahindere Kanyonunun bir baca gibi havayı devamlı sirküle etmesi neticesi Körfez, bilhassa Altınoluk dünyada oksijeni en yoğun olan bölge ünvanını almıştır. Altınoluk'da Dünya Sağlık Örgütünün ölçümlerine göre oksijen miktarı %20.9-21 dolayındadır. Keza buradaki karbonmonoksit ve kükürtdioksit miktarı da çok düşük neredeyse sıfır noktasına yakındır. Bu da sağlık turizmi açısından çok önemli bir yer almasına sebep olmaktadır.

Körfez , Türkiye'nin en fazla Mavi Bayrağına sahip de nizi olmanın farklı gururunu yaşamaktadır. Altınoluk , Ayvalık , Burhaniye , Küçükkuyu'nun birçok yerinde Mavi Bayrak dalgalanmaktadır.

Tarihin babası Homeros'un "Bin pınarlı ve vahşi hayvanların anası" olarak tanımladığı İda Dağlarının bir çok su kaynağı, bölgeden denize döküldüğünden burasını adeta bir su cenneti haline getirmiştir. 10 km. lik sahil şeridinden denize dökülen başlıca ırmaklar, Mıhlı Çayı, Gücüksu, Şahindere, Manastır Çayı, Güre Çayı, Akçay, Zeytinli Çayıdır. Bölge tatlı sularının yanında termal kaynakları yönünden de son derece zengindir.


Bölgenin iklimsel özelliğinden, Kazdağı'nın güney yamacı 600m. İrtifaya kadar zeytinlikler ile kaplıdır.

Dağın 600 - 800 m. kuşağı kızılçam, 800 - 1400 m. kuşağında ise karaçam ormanları bulunur. Kerestesi çok makbul olan karaçamlardan başka, gürgen, kayın, ceviz, çınar, meşe, ıhlamur, kestane ve fındık Kazdağ orman ailesinin bireyleridir.


Dağın en önemli endemiği Kazdağı Göknarı'dır ve 1400m. irtifada, nemli bölgelerde yaşar. 30 m.'ye kadar boy atabilen, dar ve konik tepeli, piramit görünüşlü, son derece dekoratif bir ağaçtır. Mısır koçanı benzeri 25cm. kadar uzayabilen kozalaklar, ağacın en üst dallarında ve göğe doğru bakarlar.


Bundan başka 42 çeşit daha endemik sayılmıştır.Kazdağı adaçayı, Sarıkız çayı, Kazdağ orkidesi,Kazdağ civan perçemi, Köy göçüren, Yabani sarımsak, bir cins bodur kekik, Bodur Kantaron. Kazdağına has bitkilerdendir.


(50403) Defa Ziyaret Edildi

Yorum Ekle
geçen yaz çok güzel bir tatil geçirdim bu sene de gelmeyi iple çekiyorum.teşekkürler herşey için
12-14 mart 2011 tarihlerinde ailece kalmış olduğumuz moteliniz, manzarasını,aile sıcaklığındaki konforunuzu hiç unutamıyorum.Orada geçirmiş oldum 3 günlük tatil sanki bir yılın yorgunluğunu aldı götürdü.Evimizdeymişçesine güvenli vede huzurluyduk.Tüm çalışanlarına teşekkürler.Doğrusu herkeze tavsiye ederim kış olmasına rağmen denizi bile aramadan hiç sıkılmadan dinlendik.
2004 yılında 1 ay kalma fırsatı buldum herşey harikaydı motel sahiplerine ve personele çok teşekkür ederim. unutulmayacak ve herzman hatırlanacak biyer
güzel ve nezih bir mekan,personeliyle aile ortamını aratmadığınız için teşekkürler....
Tadı damağızda kalan harika bir tatil geçirdik sayenizde.Sadece kahvaltı yapmak için bile gelinir bence.Reçelleri harika.Herkese teşekkür ederiz.
Şans eseri bulduğumuz motelinizden ve personelinizden çok kısa süre kalmış olmamaıza rağmen ben ve eşim inanılmaz keyif aldık.Dün sizlerden ayrıldıktan sonra daha çok kalamadığımız için üzüldük ama bundan sonraki tatail adresimizin artık hep sizlerin yanı olmasına karar verdik.Herkesede tavsiye ediyoruz.Güler yüzlülüğünüz ve misafir perverliğiniz için çok teşekkürler Sevgiyle kalın.
biz 2 yıl önce gitmiştik, benim aradığım herşey vardı, gerçekten çok mutlu olmuştuk,..
altınolukda kalınacak tek otel diyorum
Mare Monte'de müşteri değil misafiriniz!!! On beş günlük harika bir tatil dönemi!! Mutfağı,çalışanları ,Aycan Hanım ve Erinç Bey'in samimi dostlukları ile Mare Monte bir otelden çok öte anlamlar yüklü güzel bir dinlenme yeri!! 02 Ağustos 17 Ağustos 2013 tarihlerinde kaldığımız bu güzel,şirin,sevimli ve hakikatli asla mekanı unutmayacağız!! Yine gideceğiz !!
Altınoluk Sanal Tur Hakkında Bilgi Altınoluk Sanal Tur
Altınoluk Mutfağı Hakkında Bilgi Altınoluk Mutfağı
Altınoluk'a özel olanlar Hakkında Bilgi Altınoluk'a özel olanlar
Altınoluk'un çevresinde neler var? Hakkında Bilgi Altınoluk'un çevresinde n
Altınoluk'a Ulaşım Hakkında Bilgi Altınoluk'a Ulaşım
Altınoluk Hakkında Hakkında Bilgi Altınoluk Hakkında